O Funny Pets

Schronisko Funny Pets w Czartkach powstało w 2010 roku, od tego czasu każdego dnia staramy się zmienić los bezdomnych zwierząt. Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby czworonożni Czartkowiacy jak najszybciej zapomnieli o swojej przykrej przeszłości. Zapewniamy im warunki, dzięki którym mogą ponownie zaufać ludziom, stać się częścią kochających rodzin, w których są szczęśliwe :) Wierzymy, że każdy zwierzak zasługuje na szansę, dlatego zawsze ją dajemy!

 

 

Nasza działalność:

  • Od 2017 roku w schronisku prowadzimy akcję #adoptujdziadkanastarelatka. Jej bohaterami są czworonogi powyżej 7 roku życia, dla których szukamy domu w wielu miastach Polski, ale także poza granicami naszego kraju.
  • O psach z Czartek możecie także posłuchać na antenie Naszego Radia. Program "Na cztery łapy" nadawany jest w każdy czwartek o 14:15, a jego powtórki można posłuchać o tej samej porze w soboty. Program ma na celu przedstawienie sylwetki psa lub kota z naszego schroniska, opowiadamy, do jakiej osoby dany zwierzę pasuje i zachęcamy do osobistego poznania bohatera danego odcinka.
  • Co drugą sobotę w Czartkach pojawia się grupa przyjaciół naszych podopiecznych, którzy ofiarują swój wolny czas naszym podopiecznym. Spacery trwają od 9:00 do 12:00.
  • Edukujemy. Spotykamy się z uczniami szkół i w formie luźnej pogadanki przekazujemy im ważne wartości. Chcemy uświadomić tych młodych ludzi, jak w praktyce wygląda obowiązek posiadania własnego zwierzęcia. Nie są to tylko słowa, zawsze zabieramy ze sobą któregoś z naszych podopiecznych.
  • Zatrudniamy najlepszych! Nasz zespół to grono specjalistów zaczynając od profesjonalnych groomerów, behawiorysty, ratowników weterynaryjnych, lekarzy weterynarii, czy licencjonowanych konwojentów zwierząt. Jednak to, co najważniejsze, nasz team tworzą osoby, które po prostu kochają zwierzęta!