Chmiel 616093900975399

Zobacz film: KLIKNIJ.

 

Chmiel to uroczy pies, który mimo pewnych trudności zdrowotnych wciąż emanuje radością i energią. Potrafi chodzić na smyczy, ale zdecydowanie bardziej od spacerów uwielbia czułości i mizianie po brzuchu. Jest średnio aktywny, więc sprawdzi się w rodzinie, która lubi umiarkowany ruch.

 

Jeśli chodzi o inne zwierzęta, to ma do nich pozytywne podejście i zachowuje się przyjaźnie wobec nich. Lubi bawić się z człowiekiem w ganianego, więc dopóki lepiej się nie poznacie nie ma opcji o spacerach bez smyczy, bo lubi zwiewać.

 

Chmiel trafił do nas z problemami zdrowotnymi, zauważyliśmy, że kuleje, badania wykazały, że biodra są wolne od dysplazji, jednak przy lewym stawie kolanowym stwierdzono obecność 2 śrutów. Dodatkowo, w prawym stawie łokciowym zauważono obecność narośli kostnych, prawdopodobnie po przebytym złamaniu w przeszłości. To powoduje całkowity brak ruchomości w stawie, przez co pies porusza się odwodząc kończynę. Chmiel przyjmuje leki wspierające stawy w celu złagodzenia dyskomfortu związanego z jego schorzeniem. Nowy właściciel musi być świadomy, że pies będzie kuleć, ale Chmiel nauczył się radzić sobie z tym przez specyficzny sposób chodzenia. W nowym domu zaleca się suplementację wspierającą stawy, aby zapewnić mu jak największy komfort i jakość życia.

 

Chmiel to uroczy pies, który mimo trudności zdrowotnych wciąż emanuje radością i czułością. Chcesz go poznać? Wypełnij ankietę. 

Gatunek

Pies

Płeć

Samiec

Chip

616093900975399

Rok urodzenia

2019

Rasa

Mieszaniec

Waga

11

Wielkość

mała

Podopieczny Miasto/Gmina

Fundacja Schroniska Funny Pets

Smycz

tak

Stosunek do psów

Pozytywny

Kastracja/Sterylizacja

tak