Jak możesz pomóc

Każdemu z nas przyda się trochę świeżego powietrza. Najlepszymi towarzyszami w dotlenianiu są podopieczni naszego schroniska. Od poniedziałku do piątku oraz w pierwszą, trzecią, a czasem i piątą sobotę miesiąca zapraszamy Was do akcji #wyprowadźCzartkowiaka!

 

Przyjedź do Czartek, zabierz ze sobą znajomych, rodzinę i spędźcie czas z naszymi zwierzakami :) Taka wizyta będzie możliwa po wcześniejszym umówieniu. Wolontariat będzie trwał od 9 do 12. W ciągu jednego dnia możemy przyjąć 60 osób. Bardzo prosimy o przemyślane zapisy, jeśli jesteście pewni, że będziecie mogli pojawić się na daną godzinę, to śmiało do nas dzwońcie, jeśli nie, to prosimy, nie zajmujcie miejsc innym. Czekamy na Wasze telefony pod numerem 43-828-36-46, jeśli nie uda się za pierwszym razem, to prosimy o cierpliwość i kolejną próbę.

 

Osoby poniżej 16 roku życia mogą wyprowadzać czworonogi wyłącznie pod opieką pełnoletniego opiekuna. Młodzież powyżej 16. roku życia nie musi być z opiekunem, ale musi mieć wypełnioną i podpisaną zgodę rodzica/opiekuna prawnego. Możecie pobrać ją TUTAJ.

 

Przed wizytą zapoznaj się z naszym regulaminem:

W Czartkach stawiamy na edukację. Spotykamy się z uczniami i w formie luźnej pogadanki przekazujemy im ważne wartości. Chcemy uświadomić tych młodych ludzi, jak w praktyce wygląda obowiązek posiadania własnego zwierzęcia. Nie są to tylko słowa, zawsze zabieramy ze sobą któregoś z naszych podopiecznych. Rozmawiamy o tym:

 

  • czym jest adopcja i jak przebiega,
  • jak wygląda praca naszego schroniska i gdzie można nas odwiedzić,
  • z jakimi obowiązkami wiąże się posiadanie psa czy kota,
  • czym jest wolontariat i na czym dokładnie polega,
  • w jaki sposób zgłosić znalezionego przez nas psa, w jakich miejscach szukać pomocy, gdy zaginie nam zwierzę
  • że zwierzę nie jest zabawką, przekazujemy informacje jak należy je traktować
  • że decyzja o adopcji musi być przemyślana, skonsultowana z domownikami i nie powinniśmy w tym temacie działać pochopnie.

 

Mamy pełną świadomość, że wspomniane wizyty przynoszą efekty, ponieważ nasi słuchacze wracają do nas z rysunkami, na których widzimy sens przekazywanych informacji. Często spotykamy ich z rodzicami, których namówili na sobotni spacer w schronisku, dzieci i młodzież mają coraz większą świadomość odpowiedzialnej adopcji i to nas bardzo cieszy. Mamy także gości w samych Czartkach. Nasze schronisko wielokrotnie odwiedzały grupy dzieci i młodzieży, które chciały poznać schronisko "od kuchni". Goście mieli bezpośredni kontakt z naszymi podopiecznymi, obserwowali je podczas pokazów szkolenia i pielęgnacji. Wielu z nich zabrało naszych podopiecznych na spacer i znalazło czas na krótkie zabawy.

 

Zapraszamy do odwiedzin naszego schroniska, w sprawie zorganizowanych wycieczek prosimy o kontakt pod numerem 43-828-36-46.

Wesprzyj nasze zwierzaki

Dla schroniska

Dlaczego warto zostać domem tymczasowym?

? Stajecie się wielką szansą na ich nowe życie

? Każdego dnia będziecie mogli obserwować jak smutnemu dziadkowi ubywa lat, a nieśmiałym dzikuskom coraz częściej merda ogonek

? Skupiając się na wybranym zwierzęciu i poświęcając mu 100% uwagi, poznając go w codziennych sytuacjach możecie dokładnie opisać jego zachowania, co już na starcie zwiększa jego szansę na adopcję


Możecie dać DT, jeśli:

?  Macie czas i chęć niesienia pomocy zwierzętom w każdym wieku

? Jesteście odpowiedzialni i macie świadomość, że taki psiak/kociak może czekać na nowy dom miesiąc, ale także dłużej

? Chcecie aktywnie poszukiwać domu swojemu podopiecznemu 

? Jesteście świadomi, że zwierzę szczególnie na początku Waszej wspólnej drogi będzie mogło potrzebować nauki czystości, lub miało lęk separacyjny, nad czym będzie trzeba pracować

? Macie świadomość, że moment rozstania z tymczasowym podopiecznym, który znajdzie nowy dom, może być trudny, ale będzie to równoznacznie z jego szczęściem i możliwością pomocy kolejnemu czworonogowi


Na jakich zasadach współpracujemy z domami tymczasowymi?

? Najpierw rozmawiamy i sprawdzamy potencjalny DT

? Zapraszamy Was do Czartek, byście mogli lepiej poznać potencjalnego podopiecznego

? Przeprowadzamy szkolenie, podczas którego dzielimy się informacjami na temat zwierzaka, jeśli zachodzi taka potrzeba zapewniamy pomóc behawioralną

? Gwarantujemy opiekę weterynaryjną (gabinet w Sieradzu)

Jeśli ktoś z Was chce podarować pomocną dłoń jednemu z naszych podopiecznych i stać się dla nich domem tymczasowym, napiszcie do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wpisując Dom Tymczasowy i odpowiadając na poniższe pytania.

? Na jak długo możecie zostać domem tymczasowym?

? Jakiemu zwierzakowi chcecie pomóc? Pies (jakiej wielkości) czy kot?

? Czy posiadacie doświadczenie w opiece nad zwierzętami? Jeśli tak, jakie?

Myślisz, że nie możesz aktualnie adoptować zwierzęcia? Możesz! WIRTUALNIE, jednym kliknięciem!


- Po prawej stronie profilu naszej Fundacji na stronie Ratujemy Zwierzaki kliknij przycisk “zaadoptuj wirtualnie” przy zdjęciu psiaka, którego chcesz wesprzeć!

- Wybierasz kwotę, jaką chcesz podarować w ramach WIRTUALNEJ ADOPCJI naszym podopiecznym, a na ich konto każdego miesiąca trafi wybrana przez Ciebie kwota!


W imieniu Czartkowiaków dziękujemy za każdą złotówkę, która przypłynie z Waszych hojnych serc! Przeznaczymy je przede wszystkim na leczenie naszych podopiecznych, w tym psich i kocich dziadków.